Whatsapp


Arayın!

Entegre İlaçlama Ankara

survey ilaçlama ankara

Entegre İlaçlama Ankara

Zararlı popülasyonlarını ekonomik zarar eşiğinin altında tutmak amacıyla, bilinen savaş yöntemlerinin bir arada düşünülerek insan ve çevre sağlığına olumsuz etiklerinin en az olanlarının uygulanmasına yönelik çalışmalardır.

Mevcut problemlerin kaynaklarının yok edilmesinden sonra veya problem içermeyen birimlerde,problem oluşmamasının sağlanması ve birimlerin sürekli gözlem ve kontrol altında tutulmasıdır.Gözlem noktalarının değerlendirilmesi sonucu gerekli birimlerde kimyasal uygulamalar ile veya fiziksel iyileştirmeler ile problem çözümü ve oluşumunun engellenmesi.

GIDA GÜVENLİĞİ RİSK TÖNETİMİ
İkinci bir göz olarak firmada ;
Yöntem,donanım,eğitim,denetim,dökümantasyon,yorum,çözüm üretimi,önleyici faaliyetler,sürekli iyileştirme,gelişim ve bilgi transferi yapmaktadır.
Kısacası; danışmanlık ve haşere mücadele hizmetinin bir sistem içerisinde yürütülmesi, yapılan çalışmalar sonrasında gerekli görüldüğünde entegre zararlı yönetiminin ( IPM ) uygulamasıdır.

Sürvey ilaclama hizmetleri olarak;
Entegre zararlı yönetimi hizmetleri kapsamında işletmenin sahip olduğu konum ( mevcut arazi yapısı özellikleri ) mevcut çalışma koşulları üretim dalının spesifikasyonları çalışan personelin eğitim düzeyi gibi özellikler dikkate alınarak işletme alanlarında tespit edilen mevcut zararlılara yönelik olası risklerin değerlendirilmesi ile ayda bir uygulama çalışması şeklinde çalışmalara yön verilmektedir.

GIDA GÜVENLİĞİ RİSK YÖNETİM HİZMETİNİN İÇERİĞİ
Gerçekleştirilecek hizmetin aşağıda belirtilen 3 aşamadan oluşması öngörülmektedir.

Ön Araştırma
Sürvey ilaclama hizmetleri müşterisinin zararlı risk kontrolü hizmetinin gereklerine uygunluğunu belirlemek amacı ile işletmenin mevcut yapısının bütün olarak incelenmesi ve değerlendirmesini yaparak bu ön araştırmada elde ettiği bilgiler vasıtası ile verileri toplayarak işletme risk haritası ortaya çıkartmaktadır.

Sistem Geliştirme
Sürvey ilaclama hizmetleri müşterisinin zararlı risk kontrolü sisteminin kurulmasında ön araştırmalar ( ekipman seçimi,zararlı tür tespitleri ve buna göre zararlılarla mücadele yöntemlerinin belirlenmesi,kullanılacak kimyasal yada kimyasalların cevre etki değerlerine ( EIQ ) göre seçilmesi gibi çalışmalar ışığında ) esnasında planları çerçevesinde çalışmanın başlangıçından devam ettiği süre boyunca önleyici faaliyetler noktasında bütünleşik bir sistemi kurmayı amaçlamaktadır.

Sistem Uygulanması
Kayıt- dökümantasyon ve raporlamalar
Teknik saha personelimiz işletmede gerçekleştirdiği her uygulamanın sonunda işletmeye giriş çıkış saatlerini ( uygulama başlangış bitiş zamanı ) işletme ziyaret tipini, işletme alanlarında karşılaştığı zararlı bulgularını uygulamalarda kullanıldığı kimyasal aktif maddelerini ve miktarını yalıtımla ilgili karşılaştığı problemleri ve bunlara karşı laınacak önlemleri zararlı aktivasyon risk seviyelerini EFK ve EPC sistem lamba UV-A ölçümlerini sinek sayımlarını ve işletmeye 6 farklı konuda değerlendiren ( iç alan, paketleme & depolama genel temizlik,hammadde alanı,işletme dış alan,eğitim & danışmanlık ) noktda oldukca geniş kapsamlı entegre zararlı yönetimi uygulama raporu nu tarafınıza sunmaktadır.

Ayrıca teknik saha personelimiz işletme alanlarında oluşabilecek zararlı risklerini önlemeye yönelik önleyici faaliyet öneri formları ve veya oluşmuış zararlı risklerinin tekrardan yaşanmamasına yönelik düzeltici faaliyet öneri formları nda işletmeden kaynaklanan uygunsuzluları belirleyerek belirlediği bu olumsuzluklara yönelik tavsiye ve önerileri yönetim katında bildirerek çalışan personelin sistem içerisine dahil edildiği bir çözüm ortaklığı felsefesinde çözümler aramaktadır.
İlk uygulama raporunun yazılması ile birlikte müşterimize içeriği aşağıda verilen entegre zararlı yönetimi uygulama dosyası teslim edilmektedir.

Önyazı,tanıtım bilgileri ve firma yeterlilik belgeleri
Teknik saha ve hijyen denetim raporları
Zararlı hakkında genel bilgiler
Kimyasal kullanım bilgileri ve sağlık bakanlığı ruhsat-izin belgeleri
Kemirgen entegre zararlı yönetim dökümanları ( kemirgen monitör yerleşim kimyasal kullanım formu ve kroki )
Uçam haşere entegre zararlı yönetimi dökümanları ( U.haşere monitör yerleşim kimyasal kullanım formu ve krokisi )
Yürüyen haşere entegre zararlı yönetimi dökümanlar ( Y.haşere monitör yerleşim kimyasalk kullanım formu ve krokisi )
Entegre zararlı yönetimi uygulaması raporları
İstatistiki ve özel raporlamalar

SİSTEM KURULUMUNDAN SONRAKİ ZİYARETLER
Teknik olarak işletmede çalışan personelin mesai saatleri içerisinde yada özel derumların oluşması durumunda karşılıklı olarak belirlenecek zaman diliminde periyodik ziyaretler ( genel ve kontrol ziyaretleri ) gerçekleştirmektedir.

IPM (ENTEGRE ZARARLI YÖNETİMİ)
YÖNTEM
DONANIM
EĞİTİM
DENETİM
DÖKÜMANTASYON
YORUM
ÇÖZÜM ÜRETİMİ
ÖNLEYİCİ – DÜZENLEYİCİ FAALİYETLER
SÜREKLİ İYİLEŞTİRME
EĞİTİM VE BİLGİ TRANSFERİ

Müşteri Yorumları
 1. ankara böcek ilaçlama

  Kazım Yılmaz

  - Nisan 18, 2019 at 16:30pm

  Bahçem de böceklerden dolayı çok sorun yaşadım. Survey İlaçlama ile detaylı analiz yapılarak ilaçlama yapıldı ve garantili çözüm ürettiler teşekkür ediyorum.

  ankara böcek ilaçlama

  Sıla Aydoğdu

  - Mart 23, 2019 at 13:30pm

  Restaurantımızdaki zararlılara karşı, böceklere karşı, kemirgenlere karşı, 10 yıldır Survey ekibi ile çalışıyoruz. Oluşabilecek tüm ihtimallere karşı sürekli önlem alarak, hijyenik ortam güvenliğimizi sağlıyoruz.

Back to top

Ankara Seo

Otomatik Kapı Ankara

90 Derece Otomatik Kapı

Ankara İç Mimarlık

Ankara Haber

Otomatik Kapı

Bez Çanta

Metal Etiket

Bez Çanta

Tarot Falı

ankara ilaçlama

otomatik panjur

Elektrikli Tork Anahtarı