Whatsapp


Arayın!

İlaçlama | Bunları Biliyor muydunuz?

survey ilaçlama ankara

Bunları Biliyor muydunuz?

Sinekler, duyargalarının ucundaki alıcılar sayesinde, rüzgarın şiddeti ve yönüne göre kalkış açısını saptarlar. Sivrisinek, kanatlarını saniyede yaklaşık 500 defa çırpar. Bu yüzden kanatlarının sesi insan tarafından bir vızıltı olarak algılanır.

Sivrisinek, açtığı yarayı uyuşturur ve kurbanına hissettirmeden kanını emer. Ayrıca yaraya, kanın pıhtılaşmasını engelleyen bir sıvı dökerek kan emme işlemini devam ettirebilir.

Bir karınca ağırlığının 50 katı kadar ağırlığı kaldırabilir; 30 katı kadar ağırlığı çekebilir ve zehirlendiğinde her zaman sağ tarafına devrilir.

Bir hamamböceği, 9 gün başı koparılmış olarak ve bu şekilde açlıktan ölene kadar yaşayabilir.

Bir fare, bir deveye oranla daha uzun süre susuzluğa dayanabilir.

Erkek peygamber devesi dişinin kokusunu 7 mil öteden duyabilir.

Bir pire, kendi büyüklüğünün 150 kat yüksekliğine zıplayabilir. Bu oranı tutturmak için bir insanın yaklaşık 30 metre zıplaması gereklidir.

Karıncalar uyumaz.

Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar.

Fareler kusamaz.

Hamamböcekleri, yaklaşık olarak 250 milyon yıldır yaşadıkları halde, hiçbir değişime uğramamışlardır.

Sineklerin beş gözü vardır.

Dünyada en tehlikeli hayvan sivrisinektir. Çünkü, insanların ölümüne en fazla sebep olan hayvandır.

Bir sineğin hızı saatte 8 kilometredir.

Salyangozların 25.000 civarında dişi vardır.

Sivrisineklerin de dişleri vardır.

Sümüklüböceklerin dört tane burnu vardır.

Sadece dişi sivrisinekler ısırır. Yumurtlama döneminde yumurtalarının protein ihtiyacını karşılamak için kan emerler. Sivrisinekler sanılanın aksine kan ile beslenmezler. Gıdalarını, bitki özlerini yiyerek temin ederler.

Bir karıncanın koku alma yeteneği, en az bir köpeğinki kadar gelişmiştir.

Dünyada insan başına düşen karınca sayısı 1 milyondur.

Sinek en kaygan zeminlerde bile rahatlıkla dolaşabilir. Evlerin tavanlarında saatlerce asılı kalabilir. Ayakları; camlara, duvarlara veya tavanlara konmak için bir dağcıdan daha donanımlıdır. Eğer içeri çekilebilen pençeleri tutunmaya yetmezse, ayağının ucundaki vantuzlar onu zemine iyice yapıştırır. Bu vantuzların tutuş özelliği, salgılanan özel bir sıvı ile arttırılmıştır. Sinekler, evlerin tavanına konabilir. Tavana doğru yaklaştığında bacaklarını öne doğru uzatır ve tavana dokunduğunu hissettiği anda, geldiği yönün tam aksine doğru bir takla atarak tavan yüzeyine karın üstü tutunur.

Arılar sağırdırlar ve bu nedenle birbirleriyle sesli bir iletişim kuramazlar. Arılar, tarif etmek istedikleri yeri "dans ederek" diğerlerine anlatırlar. Yiyecek kaynağının bulunabilmesi için gerekli olan; kaynağın kovana uzaklığı, doğrultusu, zenginliği gibi her türlü bilgi bu dansta gizlidir.

Müşteri Yorumları
 1. ankara böcek ilaçlama

  Kazım Yılmaz

  - Nisan 18, 2019 at 16:30pm

  Bahçem de böceklerden dolayı çok sorun yaşadım. Survey İlaçlama ile detaylı analiz yapılarak ilaçlama yapıldı ve garantili çözüm ürettiler teşekkür ediyorum.

  ankara böcek ilaçlama

  Sıla Aydoğdu

  - Mart 23, 2019 at 13:30pm

  Restaurantımızdaki zararlılara karşı, böceklere karşı, kemirgenlere karşı, 10 yıldır Survey ekibi ile çalışıyoruz. Oluşabilecek tüm ihtimallere karşı sürekli önlem alarak, hijyenik ortam güvenliğimizi sağlıyoruz.

Back to top

Ankara Seo

Otomatik Kapı Ankara

90 Derece Otomatik Kapı

Ankara İç Mimarlık

Ankara Haber

Otomatik Kapı

Bez Çanta

Metal Etiket

Bez Çanta

Tarot Falı

ankara ilaçlama

otomatik panjur

Elektrikli Tork Anahtarı